neděle 11. října 2015

Knižní novinky 2015 - 41. týden


Po dlouhé době se na tento blog vrací i knižní novinky. Vybrala jsem ty, které by mohly čtenáře obecně asi nejvíc zajímat, tak snad jsem se aspoň trošku trefila.

Nehoda není jen nervy drásající thriller Chrise Pavoneho. Je to i rukopis neznámého autora, který má tu moc změnit svět. Jakmile začne svůj nebezpečný pochod napříč nakladatelstvími, mění životy všech, kdo si jej přečtou, i těch, o kterých se v něm píše. O mocných lidech, politicích nebo agentech CIA a jejich tajemstvích, která nikdy neměla být odhalena. A sám autor je zatím ukrytý v bezpečí a z dálky sleduje, co jeho rukopis ve světě způsobí.Londýnský psychiatr Joseph O’Loughlin má téměř vše, po čem by v životě mohl toužit. Má skvělou kariéru, milující rodinu, co víc by mohl chtít? Vše se začne hroutit v okamžiku, kdy musí čelit kruté budoucnosti v podobě Parkinsonovy choroby. A když je policií přizván k vyšetřování brutální vraždy někoho, koho kdysi znal, udělá něco, čeho bude možná litovat. Zalže, čímž se sám ocitne V podezření. Zachycen do svých vlastních plánů a spletitých lží, musí ochránit svoji rodinu a sám vypátrat vraha dřív, než bude pozdě.Co přiměje člověka, aby se po několika desetiletích v manželství rozhodl pro rozvod? V románu Vypadni z mýho života! autorka Marta Davouze vzpomíná na okolnosti, které ji přiměly právě k takovému rozhodnutí. Od dětství se dostává až k dívčím romantickým představám, které se jí nakonec i splnily, i když si na ně musela dlouho počkat a ledacos vytrpět. 
Arto Paasilinna ve své nové knize tvrdí, že Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude. Je to skutečně tak? Hlavním hrdinou všech groteskních příhod a dobrodružství je zde zamilovaný duch. Ale duchové přece nejsou. Nebo že by přece...?

Neznámý zabiják vyvraždí během velikonoc celou rodinu. Policie se nemá čeho chytit, protože nikdo nic neviděl, nikdo nic neslyšel. Jediný možný svědek je nalezen mrtvý. Další možná svědkyně je desetiletá Nicole, která ale zmizela. Po dlouhém pátrání ji policejní psycholog Sebastian Bergman konečně najde. Jenomže něco není v pořádku. Nicole nekomunikuje. Dokáže policii i přesto tato Němá dívka pomoct vypátrat vraha?V další knize tohoto týdne se můžeme vrátit zpět v čase a zavzpomínat na poslední letní prázdniny. Frajer Manolito nám připomene, jak se správně mají takové prázdniny prožít bez ohledu na to, kde zrovna jsme. A že on sám dělá pěkné skopičiny, o tom už se můžete sami přesvědčit.

Kerstin Gier nám připravila další díl série Láska nezná čas, tentokrát s názvem Zelená jako smaragd a oblíbený kuchař bez čepice Jamie Oliver je tu s novou kuchařkou Pohoda v kuchyni.                                                          
Tak kterou byste si vybrali?

Žádné komentáře:

Okomentovat