neděle 18. října 2015

Knižní novinky 2015 - 42. týden


Tento týden se roztrhl pytel se samými úžasnými knihami. Určitě jste zaregistrovali, že 15.10.2015 proběhl další Velký knižní čtvrtek, který přinesl hned 16 nových a velmi očekávaných titulů.

Mezi ně patří i Syn. Jo Nesbo nám přináší nový samostatný román s hlavním hrdinou Sonnym, který tráví dlouhé roky ve vězení. Ale říká se, že jen odpykává tresty jiným výměnou za pravidelnou dodávku drog - a vězňů, kteří mu svěřují svá tajemství. Až jednou si vyslechne zvláštní zpověď, která ho vrhne přímo do centra jedné z největších korupčních afér v Oslu. Co všechno je Sonny schopný udělat, když zjistí, že ho všichni okolo něj zahnali do kouta?Urbo Kune je název nového románu Miloše Urbana, ale i velkého mezinárodního projektu umělců či architektů, kteří společně vytvořili unikátní návrh zcela soběstačného hlavního města spojené Evropy, jehož nákresy román doplňují. Hlavní hrdina Mikuláš Jelen opustil svoji práci v antikvariátu a přichází do úžasného Urbo Kune s velkým očekáváním. Postupem času ale zjišťuje, že město má i svoji stinnou stránku, o které nemá nikdo ani tušení. A on sám hraje v budoucnosti města roli, kterou musí odhalit dřív, než bude pozdě.
Ani Sergej Lukjaněnko nezahálí. Jeho knihy Tance na sněhu a Genom, které na sebe navazují, vypráví o životě ve vzdálené budoucnosti. V první z nich se mladý chlapec Tikkirej vydává do vesmíru hledat lepší život, protože mu hrozí, že o něj na svojí rodné planetě přijde. Nakonec zjistí, že v osudu lidstva sehraje mnohem větší roli, než si myslel. V Genomu už ale lidstvo postoupilo dál. Svět se hemží klony slavných osobností. Jedním z nich je i Alex Romanov, klon slavného Sherlocka Holmese, který musí vyřešit vraždu princezny dřív, než vypukne válka.
Emmeline žije ve světě, kde panují jasná a přísná pravidla. Nemůžeš milovat, nemůžeš odejít. Osada, ve které společenství žije, je obehnaná zdí, za kterou číhá strašlivé nebezpečí. Ke všemu se blíží každoroční Smrtná zima. Celý Emmelinin život je daný. Vdá se za člověka, kterého nemiluje... nebo začne naslouchat zpěvu okolních hvozdů a poruší základní pravidlo osady.
Už čtvrtým dílem 
Klíče království pokračuje úspěšná série Zámek a klíč Joe Hilla a Gabriela Rodrigueze a Chris Priestley vydal další strašidelné povídky pro mládež v knize Příšerné příběhy vánoční.

Pokud jste si oblíbili Destrukční deník, má pro vás Keri Smith další várku "ničení" v deníku Čurbes.

Dalšími knihami, které v minulém týdnu vyšly a mohly by vás zajímat, jsou například Steve Jobs: Zrození vizionářeĎábelská jízdaČeský krtek v CIA nebo pro dámy Láska s chutí makronky. A pro čtenáře drsných detektivek je tu poněkud neobvyklý detektiv Zack
.


                      

                  
      


Žádné komentáře:

Okomentovat