neděle 25. října 2015

Knižní novinky 2015 - 43. týden


Další týden uběhl a nakladatelství pro nás mají další pořádnou dávku nových knih. Tohle jsou opět jen některé z nich.
Více jich najdete zde: 
Knižní novinky 2015 - 43. týdenCassandra Clare přichází s novou sérií Pekelné Stroje. V první části Mechanický anděl přijíždí Tessa Gray do Londýna roku 1878, ale je téměř ihned nucena sestoupit do podsvětí, aby zjistila, kam zmizel její bratr. Sama se pak ale ocitá ve smrtelném nebezpečí, když se spolu s lovci stínů Willem a Jemem dostanou na stopu organizace upírů, démonů a čarodějů, kteří jsou vybaveni nebezpečnými mechanickými bytostmi. Ale nic není ztraceno. V době, kdy lovci stínů zřídkakdy vyhrají boj s temnotou, může i jedna bitva navždy změnit historii.
Na jaře jsme se v Písni krve seznámili s Vélinem Al Sornou a jeho bratry. Všichni zabíjeli ve jménu svého krále v bezpočtu bitev. Nyní je ale Vélin sám a po dlouhých pěti letech ve vězení se vrací do své rodné země, kde ho rozhodně nečeká vřelé přivítání. Už jako Pán věže se usadí v severních končinách země. Ale těm, kteří jsou obdarováni písní krve, není souzeno žít klidný život. V jeho písni sílí zcela nová melodie a Vélin musí znovu dělat věci, které chtěl jednou pro vždy zapomenout. Protože pravda vůbec není taková, jak se na první pohled zdá, a k říši se blíží nebezpečná mocná síla. 
Už za dva měsíce tu budeme mít Vánoce. Ale už teď si můžete přečíst 
Sněží, sněží... - tři vánoční příběhy, které napsali John Green, Lauren Myracle a Maureen Johnson. Jedno malé městečko se po štědrovečerní vánici promění v takové malé nebe na zemi. Co když cesta k opravdové lásce začíná ranní směnou ve Starbucks? Jak může dopadnout nákup vaflí, když se do obchodu musíte dostat přes sníh vysoký 4 stopy? Nechme se překvapit.
Především pro dívky je tu Bianca, nebo chcete-li 
Otka - Ošklivá tlustá kamarádka. Bianca ve škole nepatří mezi nejoblíbenější dívky, a když jí nejhezčí kluk a škole lichotí, pochopí, že to vlastně nemyslí vážně. Navíc ho Bianca přímo nenávidí. Ale copak je Wesley Rush opravdu tak zlý? Opravdu ho Bianca nemá ráda? Co když je to přesně naopak?

Znovu se vrací i Carl Mørck a oddělení Q v už šestém dílu 
Nesmírný. Spolu se vrací ke starému případu, při kterém zemřela mladá dívka. Musí čelit chladnokrevně uvažujícímu protivníkovi, který rozhodně nedopustí, aby ho kdokoli odhalil. Oddělení Q tentokrát čelí hrozbě, která ho může dokonce i zničit.

Peter May má pro nás novou detektivku s hlavním hrdinou Simem Mackenziem, pro kterého 
Ostrov Entry znamená novou životní šanci, přestože tam jede vyšetřovat smrt jeho nejbohatšího obyvatele.
George R. R. Martin a Gardner Dozois sestavili antologii 21 povídek, jejichž hlavními hrdinkami jsou 
Nebezpečné ženy. Jedna z povídek vyprání dokonce i o tanci draků, který se odehrával v Západozemí několik století před začátkem Hry o trůny. Určitě je na co se těšit, protože tato kniha získala World Fantasy Award 2014 za nejlepší antologii.


Dívka, již jsi tu zanechal, vypráví i Sophii, která riskuje vše, na čem jí záleží, aby zachránila obraz, který jí namaloval její manžel, než odešel v roce 1916 do války. O sto let později dostane Liv Halstonová tento obraz darem, a když zjistí, že má obrovskou cenu, musí bojovat o to, co je správné.

Pokud máte rádi tvorbu Michala Viewegha, pak by vás mohl potěšit Biomanžel.

Žádné komentáře:

Okomentovat