neděle 15. listopadu 2015

Knižní novinky listopad 2015 - 46. týdenA mám tu pro vás další článek s nejnovějšími knihami na trhu!

Když vyšel román Kvítek karmínový a bílý Michela Fabera, na kterém překladatel Viktor Janiš pracoval dlouhých 10 let, strhla se doslova lavina nadšených a obdivných komentářů, která utichá jen velmi pomalu. Pro všechny příznivce Kvítku je tu nyní Jablko - Povídky ze světa Kvítku karmínového a bílého, ve kterém se všichni, kteří se nedokázali smířit s tím, že ten úžasný příběh končí, mohou opět vrátit ke známým hrdinům z románu. Každá povídka je zaměřena na jednu z hlavních postav - na Sugar, ale i na Claru, Williama nebo Bodleyho. A možná i zjistíte, co se s nimi po skočení románového příběhu stalo.
Dara a Nick bývaly věrné sestry a zároveň nerozlučné kamarádky. Jednoho dne ale do jejich života zasáhla tragédie a po ní i osobní rozpory, které se už nikdy nepodařilo napravit. A když se rozhodnou, že by mohly na staré šrámy zapomenout, Dara zmizí. A spolu s ní i další dívka. Vše nasvědčuje tomu, že byly uneseny. Ale kým a proč? Podaří se obě Zmizelé dívky vypátrat včas?Bulikov bylo kdysi velmi hrdé Město schodů s bohatou a pestrou minulostí. Mělo obrovskou moc a bohy na své straně. Ale jednou se stalo něco hrozného, co ohrozilo samotnou existenci města. To najednou pocítilo, jaké to je stát na opačné straně barikády v roli utlačovaných. Jedinou možnou nadějí pro Bulikov je Shara Thivaniová, špionka utlačovatelů, která přijela do města vyřešit vraždu. Ale postupem času zjistí, že síla, která město chránila v dobách jeho největší slávy, se možná ještě může vrátit.

Jestli vám tohle fantasy nestačí, můžete ještě sáhnout třeba po Čarotepci, ve kterém se nejspíš budou nejvíce vyžívat takzvaní Grammar nazis. V tomto světě totiž slova opravdu ožívají. Nicodemus má neuvěřitelnou moc - není schopný opsat ani to nejjednodušší kouzlo bez chyby. Vždy něco splete a každá jeho chyba může mít fatální následky. Zároveň mu ale tahle "schopnost" dává velkou moc, díky které může naplnit dávné proroctví.

Pokud by vás ale víc zajímal příběh moderního Ironmana, velkého inovátora, téměř geniálního vynálezce a mimo jiné zakladatele Paypalu, pak sáhněte po biografii Elon Musk.


Joy Fielding pro nás má novou knihu Povídej, co vidíš o krásné mladé vyšetřovatelce Bailey Carpenterové, které se po brutálním napadení kompletně změní život. Její narušená psychika ji uvězní v jejím vlastním bytě. Aby si aspoň trošku zpříjemnila dobu, než se dá skutečně do pořádku, sleduje dalekohledem svoje okolí. A zjistí, že i ona sama je sledována neznámým mužem... Mohl by právě on být tím násilníkem, který ji přepadl?


A pro romancechtivé dámy je tu například Zkrocení bouřliváka nebo Kárová dáma.
Tak co, kterou novinkovou knihu byste si vybrali vy? Více jich, stejně jako každý týden, najdete na ČBDB.

3 komentáře:

  1. Tak asi pět knížek me zaujalo - ale z vybraných Jablko :-) zbytek z cbdb.cz hlavně Svadlena z Dachau :-)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Mně osobně se nejvíc zamlouvá asi Čarotepec a Město schodů. Kvítek jsem nečetla, tak se zatím nechystám ani na Jablko... Vidíš, Švadlenu z Dachau jsem měla v užším výběru, ale do finále se neprobojovala :D

      Vymazat