středa 25. listopadu 2015

Knižní novinky listopad 2015 - 47. týden
Tento týden přicházím s novinkami trošku později, a i v budoucnu budu tento článek zveřejňovat v úterý nebo ve středu, ale snad si i tak zvyknete :-)


Vítejte ve světě rozděleného podle barvy krve, kde ti s rudou krví slouží válečníkům s krví stříbrnou. Stříbní navíc mají vždy nějakou zvláštní, téměř božskou moc. Mare Barrowová je Rudá a nic nenasvědčuje tomu, že by se na jejím postavení chudé služky mohlo někdy něco změnit. Tedy až do okamžiku, kdy se jako sloužící dostane do domu mocných Stříbrných a objeví v sobě téměř vražednou schopnost. Takovou, jakou by jako Rudá mít neměla. Její moc by mohla narušit stabilitu společnosti, a Stříbrní, ve strachu z její moci, ji označí za ztracenou Stříbrnou princeznu. Ale co když se z této Stříbrné princezny stane Rudá královna?
Životy Mii a Adama se rozešly v okamžiku, kdy Mia sice přežila vážnou nehodu, ale od té doby vlastně na všechno rezignovala.Ale přestože jsou nyní daleko od sebe a vedou naprosto rozdílné životy, náhoda je po letech opět svede dohromady. Během jedné jediné noci tak mají možnost nejen poznat město, které se stalo Miiným novým domovem, ale především si mohou vyjasnit svoji společnou minulost a možná i budoucnost. Kam jsi odešla je příběhem o hlubokém žalu, ale i o nových nadějích. 


Jackaby rozhodně není jen tak obyčejný detektiv. Naopak - má neuvěřitelný smysl pro odhalování čehokoli neobyčejného. A jeho nový asistentka Abigail ho skvěle doplňuje svým nadáním úplně obyčejných, ale přesto nesmírně důležitých věcí. Když v jejich městě začne řádit sériový vrah, je Jackabymu jasné, že nestojí proti obyčejnému smrtelníkovi. Spolu s ním můžeme po této bestii pátrat doslova ve stylu legendárdního Sherlocka Holmese. 


Ivy Morganové se podařilo odhalit tajemství svého města, o kterém kromě ní ví jen hrstka lidí. V jedné čtvrti podle všeho nežijí jen lidé, ale i temná stvoření, a Ivy už před lety přísahala, že je bude bez milosti lovit. Ale když se v jejím životě objeví Ren Owens, všechna její předsevzetí začínají brát za své. S ním Ivy slábne a začínají se u ní objevovat Tajemné touhy. A po čase Ivy zjišťuje, že právě ten neodolatelný Ren skrývá nejedno děsivé tajemství. Nová vláda v téměř zničeném světě Republiky Pravá Amerika vyhlásila stanné právo. Bomby zničily téměř vše, co jim stálo v cestě. Veškerá moderní technika byla zničena. Lidstvo bylo rozděleno do táborů. Mladí muži mají být vycvičeni ve schopné vojáky. Ale po dlouhých letech zjišťují, že místo bojovníků se z nich má stát návnada během krutého lovu pořádaného pro pobavení společnosti. Vydaří se jim Útěk z teritoria smrti? Vybojují si právo na život?


Jestliže máte rádi historické romány s kapkou napětí, jistě vás potěší Neklidné kosti, odehrávající se ve středověké Anglii.


Tento týden taky vyšlo pokračování série Temné bratrstvo s názvem Meč severu a J. R. Ward nám přináší novou romantickou sérii, která začíná prvním dílem Králové bourbonu
Další zajímavé novinky si jako vždy můžete prohlédnou na ČBDB.cz :-)


Žádné komentáře:

Okomentovat