neděle 1. listopadu 2015

Knižní novinky říjen 2015 - 44. týdenPaige Mahoneyová sice unikla z vězení, ale tím její skutečné problémy teprve začínají. Poté, co se uskuteční Sněm nepřirozených, jsou zraky všech nepřátel upřeny nejen na ni, ale i na všechny ostatní, kteří uprchli spolu s ní. Ale ne všem z nich se podařilo přežít. Page je teď v obrovském nebezpečí, ale musí stihnout zachránit Londýnské podsvětí dřív, než bude pozdě. Vidořád je druhý díl série Kostičas, který si rozhodně nemůžete nechat ujít!


Ellodie se v roce 1943 ocitá v malé italské vesničce na pobřeží moře. Sice umí splynout s davem, ale hlídka německých vojáků ji vyděsí. S padělanými doklady nemá šanci na to, aby by prošla kontrolou. Ale má neskutečné štěstí, které k ní přichází v podobě muže, jenž se za ni zaručí. Ještě nedávno byla skvělou violoncellistkou, ale po otcově smrti se rozhodla svůj život změnit. A možná, že na novém místě najde i nový smysl života. Kabinet milostných dopisů je příběh zachycující lidskou naději a romantiku v nejisté době, ve které se prolínají první lásky, obrovské tragédie, ale i velká statečnost.

Pokud máte rádi temné thrillery českých autorů, měli byste zbystřit. Román Vězněná je prý tím nejlepším thrillerem Pavla Renčína. Martin trpí nočními můrami což by možná nebylo nijak zvláštní, kdyby ho ještě k tomu nepostihovaly výpadky paměti. A když se mu zdá, že v posteli vedle něj leží mrtvá dívka, která je mu povědomá, netuší, co si o tom má myslet. Je to jen špatný sen, nebo v její smrti skutečně sehrál nějakou roli, kvůli které ho teď trápí svědomí? Pomoct by mu mohla Marie, malá holčička, díky které by mohl odhalit desítky let starou záhadu. 

V létě roku 1970 zmizí ve Stockholmu malý chlapec a spoustu let po něm i jeho bratr Joel. A právě Joelova žena se obrací na jeho kamaráda a bývalého spolužáka Dannyho Katze, který se ze začátku neochotně pouští do pátrání. Sám j ale obviněn z vraždy a má tak co dělat, aby sám přežil. Chlapec ve stínu je úvodním dílem nové napínavé severské detektivní série. 

Další zajímavou detektivkou tohoto týdne je i Kruh, ve kterém se vrací komisař Martin Servaz. Tentokrát vyšetřuje smrt ženy, která je nalezena spoutaná a utopená ve svém domě. Jenomže tím celý případ teprve začíná. Kdo je onen vrah, který začal řádit v jinak klidném městečku? A podaří se komisaři překonat svoji vlastní minulost, aby mohl případ vyřešit?


Sociální harmonie a zdraví veřejnosti jsou v 21. století v EU ty nejcennější hodnoty. Bohužel právě kvůli nim jednoho dne dojde k nevratným rozhodnutím, která mohou naopak celou společnost zničit. V Jádru Slunce je vše naprosto podřízeno mužům. Ženy jsou rozděleny do dvou skupin - jednu tvoří krásná, ale hloupá stvoření. Ve druhé skupině jsou ženy na pohled nedokonalé, ale chytré, a jejich rozmnožování je naprosto nežádoucí. Jenomže Vanna a Jare jsou jiní, než většinová společnost. A tak spojí síly, aby se dostali pryč, někam, kde tahle nesmyslná pravidla neplatí. 
Jestliže dáváte přednost spíše historickým románům, neměl by vám uniknout Kolos Colina Falconera nebo Tři mince pro Charona Francka Ferrica.Já osobně se nejvíc těším na Vidočád (ale asi si počkám, až dílů vyjde víc), na Vězněnou a možná Jádro Slunce. A ktero byste si vybrali vy? Více novinek najdete na ČBDB.

Žádné komentáře:

Okomentovat