neděle 8. listopadu 2015

Knižní novinky listopad 2015 - 45. týden


Tento týden jsme se při psaní knižních novinek prostřídaly s Veru z Bichliččina blogu. Já si dala přestávku, abych se mohla začíst do Pána věže :-)
Čímž moc děkuji za svolení ke zveřejnění!

A teď už očekávané novinky.

První listopadový týden nám opět přinesl nejednu zajímavou novinku.

Patříte mezi příznivce severských detektivek? Nebo jste přímo nadšenci Nesboovek? Pak si nenechte ujít nejnovější knihu tohoto autora - Půlnoční slunce. Děj se odehrává v sedmdesátých letech na dalekém severu Norska v osadě Kasund, jejíž obyvatelé jsou příslušníky laestadiánského hnutí, které jejich životy svazuje přísnými pravidly. Co se může stát, když do vesnice dorazý záhadný lovec Ulf? Přesvědčí obyvatele o své identitě a na čí stranu se místní postaví, když jedinou lovnou zvěří se stane jen on?Tento týden také vyšlo již třetí pokračování Husitské epopeje od Vlastimila Vondrušky. Děj se odehrává v letech 1426 až 1440. Rodina Prokopů prožívá krizi husitské revoluce - hlad, mor, rozvrat země amorální devastace. V knize se zároveň popisuje závěr radikálního husitství, úpadek polních vojsk, jednání basilejského koncilu, nástup císaře Zikmunda na český královský trůn, jeho smrt a vzestup vlivu kališnického panstva.
I pro milovníky romantiky se tento týden našlo hned několik titulů. Jmenujme například Hledání dokonalé lásky. Kennedy Asheová je spolumajitelkou seznamovací agentury a ve své práci je opravdu dobrá. Zakládá si na svém umění vytvořit z nudného chlapíka atraktivního a sebevědomého muže. Jen její poslední klient je skutečný oříšek. Nezjistí Kennedy nakonec, že jsou si spolu bližší než očekávala?
Křídla ve větru jsou románem o ženě, která se rozhodla změnit svět. Sarah Grimkéová byla dívka z významné rodiny žijící na americkém Jihu v Charlestonu. Již od útlého věku tuší, že je předurčena pro něco velkého, ale brání jí v tom konvence devatenáctého století. Na své jedenácté narozeniny dostane od rodičů darem malou černošku Hetty. Sarah se však otroctví protiví a setkává se s nepochopením okolí i svého otce, u kterého marně hledá pochopení pro svůj životní sen – stát se právničkou jako on. Osudy Hetty a Sarah se přesto spojí a čtenář může sledovat třicet pět let jejich společného života naplněného touhou po svobodě a spravedlnosti. Zničené naděje, zradu, pochybnosti o sobě samé, neopětovanou lásku, osamělost a společenské vyhoštění – to všechno musí Sarah přetrpět, dokud si nenajde místo po boku své nebojácné nejmladší sestry Angeliny, stejně neohrožené bojovnice za ženská práva a zrušení otroctví. Příběh je inspirován skutečnou událostí.


Nový thriller od Douglase Prestona nese název Modrý labyrint. Hlavní hrdina, zvláštní agent Aloysius Pendergast, najde na svém prahu mrtvolu jednoho ze svých nejnesmiřitelnějších, nejobávanějších nepřátel. Záhada nese všechny znaky dokonalého zločinu, až na jedno zvláštní vodítko: kus tyrkysu, nalezený v žaludku zesnulého. Drahokam zavede Pendergasta k opuštěnému dolu na břehu kalifornského Saltonského moře, odkud pak vede cesta objevů do hlubin neblahé minulosti vlastní rodiny. Navíc ho na každém kroku pronásleduje neviditelný vrah, dychtící po pomstě za pradávný zločin.

Tak trochu jinou dystopií, která se nezaměřuje jen na pouhé přežití hrstky vyvolených, kteří přežili zásah agresivního viru gruzínské chřipky, je Stanice 11. Není ani tak románem o apokalypse, ale spíše nadmíru strhující knihou o lidské paměti a ztrátě, nostalgii a snech a o povznášející síle umění, které dokáže přehlušit samotu a zachytit prchavost okamžiku.


A na závěr jmenujme pokračování úspěšné dračí fantasy - Serafína, Dračí posel.


Věřím, že si vyberete a užijete si krásný začátek listopadu.

Za sebe bych ještě ráda aspoň ve zkratce zmínila knihy Made in Sweden a Vražedné struny, které by určitě neměly ujít vaší pozornosti.

 

Pokud by vás zajímalo ještě víc novinek, najdete je tradičně na ČBDB.Žádné komentáře:

Okomentovat