středa 2. prosince 2015

Knižní novinky listopad 2015 - 48. týdenA je to tu - první adventní neděle, první svíčka na adventním věnci a jako každý týden vaše dávka knižních novinek. Na co se můžeme těšit tentokrát? Ty nejzajímavější knihy za 48. týden tohoto roku pro vás opět vybrala Bichlička, za což jí moc děkuji. :-)

Miamskému analytikovi krevních stop a příležitostnému sériovému vrahovi Dexteru Morganovi se zhroutil svět. Obvinili ho z několikanásobné vraždy a teď sedí ve vazbě. Ironií osudu nespáchal žádnou z vražd, kvůli kterým je za mřížemi. Jediné záchranné lano mu hodí člověk, od něhož by to nečekal – jeho bratr Brian, vraždící maniak, vedle kterého Dexter vypadá jako andílek. Brian přišel k velkým penězům, když si přivlastnil hotovost mexického drogového gangu. Brian zaplatí Dexterovi nejlepšího místního advokáta a na oplátku chce maličkost – pomoc při likvidaci členů gangu. Kniha Dexter je mrtvý sice nesplňuje mírumilovné předpoklady pro typické předvánoční čtivo, ale nudit se určitě nebudete. Pokud patříte mezi fanoušky knihy Topím se v tobě, pak zpozorněte a nepřehlédněte volné pokračování tohoto románu s názvem Topíme se v sobě. Tato kniha tentokrát přináší nové hrdiny, nový příběh a nové láskyplné vzplanutí. 

Jmenuje se Calla Priceová, je jí osmnáct a je jí jen půl - její dvojče, bratr Finn – je blázen. A i když se děsí toho, že ji stáhne s sebou dolů, ví, že je jediná, kdo ho může zachránit. Callin zachránce a zároveň antikrist se jmenuje Dare DuBray. Vypadá to, že nic nejde tak jak má a Calla nemůže udělat nic, aby všem kolem sebe neublížila. Proč? Kvůli velkému tajemství, které se tak moc snažila rozlousknout, až byla sama překvapená, když to přišlo. A vás zajisté překvapí celá kniha Nocte


Píšete si blog? Nebo jen sem tam zabrousíte na naši blogosféru? Pak vám zajisté neunikla herečka, ale teď i spisovatelka Marie Doležalová. Její blog se vyšvihl až k prestižnímu ocenění Magnesií literou a zároveň získala i Křišťálovou lupu. V současnosti se dočkal i knižního zpracování a vy tak můžete nahlédnout do hereckého zákulisí i z papírových stránek. Kafe a cigárko je plná humoru a nadsázky a možná i adeptem na ideální dárek pod stromeček. 


Ve své knize Na velké planině navazuje Theorin na starou ölandskou vypravěčskou tradici. Na rozlehlé planině odpočívají mrtví válečníci z doby bronzové, mezi nimi vybíhají do neznáma kondiční běžci a střetávají se s unavenými bloudícími turisty. V opuštěných ölandských kostelech se tajně kope a na dlouhém pobřeží se potkávají stárnoucí rybáři s lidmi, kteří se na ostrov přistěhovali z města. Krása příběhů je podtrhnuta autorovým literárním mistrovstvím a citem pro věc. A pokud patříte mezi milovníky umění, poodhrňte oponu a nahlédněte na světoznámého malíře Pabla Picassa očima jeho osudové mladičké přítelkyně Evy Gouelové. Může se zdát jako příběh o Popelce, ale s tím rozdílem, že se stal. Madame Picasso vás přenese do opojné Belle époque, do pařížských kaváren a salonů, kde nad sklenkami pernodu diskutují veličiny jako Gertrude Steinová či Guillaume Apollinaire.

A spoustu dalších jako tradičně najdete na ČBDB.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat