neděle 13. prosince 2015

Knižní novinky listopad 2015 - 49. týden


Tak minulý týden jsem to s pravidelným článkem s novinkami trošku prošvihla, tak to musím napravit aspoň takhle opožděně. A v úterý nebo ve středu se můžete těšit na další :-)


Příběh thrilleru Pusinka je noční můrou každé matky. Alice Fancourtová nechá svoji dvoutýdenní holčičku na pouhé dvě hodiny na starost svému manželovi, ale když se vrátí, něco není v pořádku. Ta holčička v postýlce totiž není jejich dcera! Alice ví, že se nezbláznila, i když jí všichni tvrdí, že lže. Přivolaní detektivové jí taky úplně nevěří a jsou přesvědčeni, že trpí nějakým druhem posttraumatického šoku. Alice musí bojovat, aby je přesvědčila o své pravdě dřív, než bude pozdě.Život Jenny Grayové se zhroutil v jediné sekundě. Jejího syna usmrtilo jedoucí auto, ale po pachateli nezbyla jediná stopa. Její jedinou nadějí je odejít daleko od místa, kde se to stalo, aby mohla začít nový život. Ale podaří se jí to? Přece tomu tenkrát nemohla zabránit - nebo snad ano? Policisté postupně nachází odpovědi na její otázky, a i samotná Jenna dokáže ve své budoucnosti zahlédnout jiskru štěstí. Thriller Má je vina je plný zvratů, takže se určitě máme na co těšit. 


Tři přátelé se rozhodnou opravit starý dům v islandských fjordech, ale netuší, že vůbec nejsou sami. Něco chce, aby odešli, a velmi brzy se právě tahle zvláštní síla začne projevovat hrozivými zvuky a nechutným zápachem. Na opačné straně fjordu jsou nalezena těla lidí, kteří zemřeli opravdu prazvláštním způsobem. Co mají tyhle dvě události společného? Pokud se rádi bojíte, pak je thriller Pamatuji si vás všechny právě pro vás. Jiní zničili Zemi. Téměř zničili i celé lidstvo. Cassie Sullivanová ale všechny jejich útoky přežila. Jenomže se ocitá ve světě, ve kterém už téměř neexistuje důvěra, která lidi spojuje. Nicméně síla lidskosti je nedozírná a ti, jež přežili první čtyři vlny Jiných, se musí připravit, aby překonali i tu další, a s ní i celé Nekonečné moře
Tento týden pokračují i další dvě oblíbené série. Měděná rukavice Cassandry Clare je druhou částí série Magisterium a Anna Todd vychází taky už druhý díl After 2: Přiznání Fanoušci Anne Rice se konečně dočkali pokračování její série Upíří kroniky. Princ Lestat čtenáře zavede hluboko do minulosti a daleko od amerického kontinentu. Svět všech nadpřirozených bytostí, jimž autorka vdechla život, je v ohrožení. Jejich počet nebezpečně vzrostl a prastaří upíři slyší volání tajemného hlasu, který jim velí upalovat svoje blízké. Pomoci může jen jeden z nich. Podaří se Lestatovi sjednotit všechny Děti noci, nebo vyslyší i on volání tajemného hlasu?


Po Marii Doležalové, které vyšla kniha minulý týden, se pustila do psaní další známá česká herečka - Aňa Geislerová. V její sbírce P.S. najdete fejetony, kterými přispívala do časopisu Elle. 


Pokud dámy rády sáhnou po romantických příbězích, je tu pro ně například Porodní bába z Benátek. Naopak pro pány je tu další kniha z vojenského prostředí z pera Leo Kesslera Turecká hra.


A další si samozřejmě můžete najít na ČBDB.cz :-)
1 komentář:

  1. Já chci P.S.!!!!!!! Nutně!!! :D Hlavně, že dětem říkám, že se slovíčko CHCI jen tak neříká :D

    OdpovědětVymazat