čtvrtek 6. října 2016

Knižní novinky září 2016 - 38. týden


Tak jo, zase jsem se s článkem s novinkami opozdila :-) Ale lepší pozdě, než vůbec. Takže tady jsou:

 A je to tu. Tisíce fanoušků se dočkaly českého vydání osmého dílu série z Bradavic. Harry Potter a prokleté dítě nám vrací zpět staré známé, i když ti už tu nehrají úplně tu hlavní roli. Tu převzaly jejich děti, především pak syn samotného Harryho Albus, který se musí vyrovnat nejen s rodinným dědictvím, ale i se svými vlastními problémy. Jak se mu to podaří, o tom už se můžete přesvědčit sami.Fiona Burton byla dokonalou ženou, která svému muži vždy stála po boku. Dokonce i v době, kdy byl obviněn z vraždy dítěte. Stálo ji to všechny síly, ale i práci a všechny přátele. Jenomže teď s vše mění. Teď už jako Vdova po smrti manžela nemá sílu udržovat kolem sebe tu skořápku, kterou si tak pracně vybudovala. Všichni se ptají, mají tolik otázek. Chtějí vědět pravdu o jejím život s vrahem. A ona už nemá síly, aby jim vzdorovala. Jenomže je pravda opravdu to, co chtějí slyšet? Vždyť člověk je ochotný uvěřit čemukoli.


Chris Carter se svojí novinkou Já jsem smrt bezpochyby zařadil po bok legendárního Jefferyho Deavera. Neuvěřitelně věrně popisuje obraz psychopata, který zavraždí mladou ženu a její tělo naaranžuje do velmi bizarní polohy. A detektiv Robert Hunter má opravdu na spěch - musí vraha chytit dřív, než si vyhlédne další oběť.
Když se třináctiletý Martin Pistorius vrátil jednou ze školy domů, bolelo ho v krku. Přestal mluvit a jíst. Vyhýbal se lidskému kontaktu. Během pár měsíců skončil na kolečkovém křesle a nakonec zůstal upoután na nemocničním lůžku ve vegetativním stavu. Nikdo stále nevěděl, co se mu vlastně stalo, jakou nemocí trpí. Nikdo nevěřil, že by se jeho stav někdy mohl zlepšit. A on byl přitom celou dobu při plném vědomí, jen to neměl jak dát najevo. Až moderní technologie mu pomohly vrátit se zpět do života. Že je to úžasný námět na román, říkáte si? Návrat z nicoty je skutečným příběhem chlapce, dnes již dospělého muže, který strávil dlouhých 10 let uvězněný ve svém vlastním těle.
Přiznejte se - co všechno jste vyváděli, když jste pobývali v nějakém hotelu? Byli jste vždy vzoroví hosté, nebo se vám občas povedlo nějaké fax pas? Vladimíra Černajová má neobvyklých příběhů z hotelů na rozdávání a ve své knize Hotelstory nám představuje ty nejvýživnější.


Zdeněk Burian byl neuvěřitelně nadaný malíř a ilustrátor. S jeho díly jsme se mohli setkat v mnoha knihách, ale i ve film Cesta do pravěku. V knize Dobrodružný svět Zdeňka Buriana najdeme známé, ale i neznámé soubory ilustrací ke knihám například Alexandra Dumase nebo Rudyarda Kiplinga, ale i několika méně známých autorů. Tento nádherný katalog úžasně propracovaných ilustrací by vám určitě neměl uniknout.


Více novinek najdete jako vždy na ČBDB.cz, pokud byste si některé knihy chtěli rovnou koupit, můžete tak učinit třeba zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat