čtvrtek 6. října 2016

Knižní novinky září 2016 - 39. týden


A mám tu pro vás další novinky :-)


Tisíce zoufalých uprchlíků se v roce 1945 shromažďují na pobřeží, aby se dostaly na palubu lodi Wilhelm Gustloff, která je má odvézt do bezpečí. Mezi nimi jsou i čtyři mladí lidé, kteří jsou pronásledovaní nejen válkou. I jim slíbili, že budou v bezpečí. Ale ne všechny sliby se dají dodržet. Ruta Sepetys se ve svém novém románu Sůl moře nechala inspirovat jednou velkou, i když téměř zapomenutou tragédií druhé světové války.Rihannon se už naučila akceptovat nejen sebe a svůj život, ale i svého přítele Justina. Nesnaží se nic změnit, ani Justinovo chování, které se jí někdy tak úplně nelíbí. Všechny dny jsou pro ni úplně stejné, ale jednou je všechno jinak. Justin je jako vyměněný a Rihannon se vedle něj cítí tak, jako ještě nikdy. Jenomže... Co když byl Justin opravdu vyměněný? Co když to opravdu nebyl on? Rihannon by dala cokoli za to, aby prožila Ještě jeden den, který by byl takový, jako ten před tím. A možná se jí to i splní.


V roce 1978 investoři prodali největší banku v Clevelandu. Jak se ukáže o dvacet let později, zaměstnanci budovu banky opustili skutečně rychle a velmi nalehko. V tom obrovském trezoru zůstalo vše celou tu dobu perfektně zapečetěné. Jako kdyby se tam ještě včera normálně pracovalo. Ale něco přecejen zmizelo. Klíče od velmi ceněných bezpečnostních schránek. A pak se najednou stavební inženýrce Iris objeví v ruce velmi zvláštní klíč. Mrtvý klíč nám přináší smrtící honičku za kdysi ztracenými tajemstvími, která měla zůstat navždy zapomenuta. Ale všechno se nedá ukrýt do bezpečnostní schránky. Někdy se to objeví, když to nejméně čekáte.
Bez různých elektronických zařízení, mobilních telefonů, počítačů, tabletů, sociálních sítí a připojení k internetu se dnes už jen těžko dokážeme obejít. Je to vlastně druh závislosti, nemoci. Autoři knihy Kybernemoc se zabývají mimo jiné i tím, jak moc nás tahle nemoc ovlivňuje a jaký má dopad na naše fyzické a psychické zdraví.
Katherine a Matthew se beznadějně milují. Stále a navždy, pořád dokola se rodí, aby se milovali, a aby pokaždé ve svých životech posunuli svět k lepšímu. Už od dob krymské války jsou jejich životy spjaty s celým lidstvem. Ale proč? Čeho musí dosáhnout, aby konečně dosáhli svého klidu? První konec je velmi silný příběh nejen o osudu, ale hlavně o nepřekonatelné síle první životní lásky z pera Lauren James.Pro nadšence do fantasy a milovníky alternativní historie jsou tu Roky rýže a soli. V lidské historii skutečně řádil mor. Evropské obyvatelstvo ale vždy nějak přežilo. Co by se ale stalo, kdyby černá smrt vyhladila téměř celou populaci?

Fanouškům Percyho Jacksona by se mohla líbit i nová série Ricka Riordana Magnus Chase a bohové Ásgardu. V jejím prvním dílu Prastarý meč s šestnáctiletým hrdinou Magnusem Chasem, který spolu s vikinskými bohy nečelí ničemu menšímu, než soudnému dni.

Stýskalo se vám po Henningu Mankellovi? Nakladatelství Host pro vás má už dvanácté pokračování série s komisařem Wallanderem Ruka.A co tak trošku romantiky? Chtěli byste? Pak věřte, že Vášnivý hříšník je tu jen a jen pro vás.Více novinek již tradičně najdete na ČBDB.cz, koupit si je můžete například zde.

A na co se chystám já osobně? Na Kybernemoc :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat