neděle 3. ledna 2016

55 knižních otázek


Už dlouho jsem si říkala, že bych se mohla pustit do nějakého knižního tagu. Jenomže jsem nemohla najít nějaký skutečně zajímavý, ve kterém bych zároveň dokázala odpovědět na všechny otázky. A vymýšlet nějaký svůj se mi strašně moc nechtělo :-)

Nakonec jsem našla jeden opravdu zajímavý. Vlastně jsem na něj narazila náhodou na blogu kosatec.blogspot.cz. Moc bych tedy za tento sice dlouhý, ale hodně zajímavý tag chtěla poděkovat. 
A teď už hurá na otázky a odpovědi.

1. Oblíbená kniha z dětství?

Vybavuju si vlastně jen jednu - Děti z Bullerbynu. Četla jsem ji opravdu hodněkrát a nikdy se mi neomrzela. Asi po ní znovu sáhnu, jestli ji ještě v knihovně najdu.

2. Co právě čteš?

Tak právě teď je to Pán věže a Skleněný trůn. No dobře, než jsem tag dokončila a rozhodla se ho zveřejnit, tak jsem stihla přečíst Město schodů a začala knihu Zabijáci :-)

3. Máš právě nějakou rezervaci v knihovně?

Mám tolik nakoupených nebo darovaných knih, že jsem do knihovny nevešla už několik měsíců. Takže ne, žádná rezervace na mě nečeká.

4. Knižní zlozvyk?

Já vlastně ani o žádném nevím. Možná si ještě na něco vzpomenu, než na všechny otázky odpovím :-)
Edit: Tak ne, na nic jsem nepřišla. Ale možná je to tím, že svoje zvyky nepovažuju za zlozvyky.

5. Co máš právě půjčené z knihovny?

Z knihovny nic, ale od kolegů mám půjčené hned dvě knihy - Pátrání po Jakeovi a A hory odpověděly.

6. Máš čtečku e-knih?

Ano mám a nedám na ni dopustit. Úžasný vynález šetřící čas, prostor a v neposlední řadě i finance :-)

7. Preferuješ číst jen jednu knihu, nebo více knih najednou?

Vždycky čtu víc knih najednou. Ty kratší a jednodušší většinou v MHD. Ty větší, složitější a ty, na které chystám recenze, si nechávám na doma, kde na ně mám víc klidu. Můžu se tak víc soustředit a dělat si třeba i nějaké poznámky a podobně.