neděle 24. dubna 2016

Knižní detektiv TAG - 1. částOdpovědi na tenhle TAG jsem se rozhodla rozdělit do dvou částí. Za prvé proto, že zase nechci mít článek dlouhej jak týden před výplatou, a za druhé proto, že některé knihy, které bych sem chtěla zařadit, nemám zrovna u sebe doma (a nebo se mi je nechce všechny hledat :-) )

Pro dnešek jsem vybrala tohle:

Kniha, která ma na svém obalu či v názvu "knihu"

Kniha lží - Brad Meltzer

Dlouho jsem nad ní uvažovala. Jestli si ji opravdu chci přečíst, jestli si ji půjčím v knihovně, podívám se po bazarech, nebo si ji koupím novou v knihkupectví. A fakt ji tak moc chci? Dlouho jsem ji nikde nemohla najít, až jsem ji jednou úplně náhodou a neplánovaně našla v Levných knihách. To bylo znamení! A tak jsem si ji koupila, slavnostně dala do knihovny (ostatně jako každou jinou knihu)... a ona tam od té doby leží a čeká, až se k ní konečně dostanu. Už je to víc než rok. Tak snad brzy na ni doude a doufám, že bude stát za to :-)

Klasika
Peklo - Dante Alighieri


Přiznám se, že ani tohle jsem ještě nečetla a tak trošku se za to stydím. Ano, stydím. Vzhledem k tomu, že jsem několik let studovala italštinu, je to opravdu strašná ostuda. Ale zase na druhou stranu po teoretické stránce to dílo nám velmi dobře. Úplně živě si vybavuju, jak jsem na přednášce z talské literatury poslouchala, ve kterém kruhu se škvaří ty které hříchy. A ani nezapomenu na velice svérázný náčrtek, který jsem si k tomu tenkrát do sešitu namalovala. Jo, jako by to bylo včera.

Kniha v cizím jazyce

Bajky Barda Beedleho - J. K. Rowling


Ha, konečně jedna, kterou jsem už četla, i když jen tak napůl. Vzhledem k tomu, že stejně jako hlavní série obsahuje dost nových a vymyšlených slov, nebylo to pro mě úplně jednoduché. A taky běžně knihy v angličtině nečtu, takže to byl pro mě dost nezvyk. Tak jsem ji poněkud prokládala českou verzí.úterý 19. dubna 2016

Jak přišel můj první (a asi i poslední) letošní Knihobit
Už by se skoro dalo říct, že kdo z knihomolů neslyšel o Knihobitovi, ten jako by nebyl. A já i letos propadla jeho kouzlu. Minulý rok jsem si jich objednala několik, a řekla jsem si, že si jen tak pro radost koupím i jeho první letošní vydání. Mám za sebou ne úplně příjemné období, tak to chtělo nějakou odměnu.

Takže když jsem si přečetla, že se i letos Knihobit rozběhne a bude opět přijímat objednávky, moc dlouho jsem neváhala. Loni se ve výběru celkem trefovali a moje knihovna se rozrostla o pár zajímavých kousků.

Objednávku jsem tedy odeslala, ale pak proběhla taková trošku vlna napětí, jestli vůbec dorazí, protože jsem ho zapomněla zaplatit a platbu jsem odeslala dost pozdě. Ale nakonec všechno dobře dopadlo a já si konečně mohla jít vyzvednout onen vytoužený balíček.